Menu

R A Z P I S

Ribiška družina Slovenska Bistrica razpisuje 1. tekmovanje v lovu rib s plovcem v ligi ZRD Maribor – člani, ki bo Program tekmovanja:do 07.00 ure prijava ekip (ribiška kočna na Pragerskem),ob 07.30 uri žrebanje,ob 08.00 uri odhod na traso, in vstop v tekmovalni prostor in začetek priprav,ob 09.50 uri znak za krmljenje,ob 10.00 uri pričetek tekmovanja,ob …

V A B I L O na ogled sejma LOV IN RIBOLOV

Vabim te, da se udeležiš ogleda ribiškega sejma LOV IN RIBOLOV v Gornji Radgoni, ki bo v soboto 6.4.2024 Ribiška družina organizira brezplačen prevoz za vse člane ( mladi + starejši ) Zaradi organizacije ustreznega prevoza se je potrebno OBVEZNO prijaviti na email: konrad.hohler@gmail.com  Zadnji dan za prijavo je TOREK 02.APRIL do večera. Za uro …

ČISTILNA AKCIJA OBČINA POLJČANE

Občina Pojčane skupaj s Komunalo Slovenska Bistrica organizira čistilno akcijo na območju Občine Poljčane. Čistilna akcija bo potekala dne 6. 4. 2024, med 7.30 in 12. uro. Ribiči bomo tudi letos čistili območje ob potoku Bela. Opravljene ure v sklopu čistilne akcije bodo štele tudi, kot obvezno delo v RD.Vse člane RS Poljčane vabimo, da …

KUHLOV MEMORIAL

Ribiška družina Slovenska Bistrica prireja ribiško tekmovanje v lovu rib s plovcem (LRP) –24. KUHLOV MEMORIAL. Tekmovanje bo v soboto 23. 03. 2024 na ribniku Videž.Tekmuje se posamezno v skladu s Pravili o tekmovanjih v lovu rib s plovcem (LRP) RZS in prilagojenimi navodili organizatorja RD Slovenska Bistrica. Ribnik Videž je poseljen s krapom, babuško, …

VABILO

Na podlagi 22. člena statuta RD Slovenska Bistrica, upravni odbor RD Slovenska Bistrica sklicuje redni občni zbor ribičev RD Slovenska Bistrica, ki bo v petek dne  22. 3. 2023  ob 17:00 uri v gostilni Martin, Kolodvorska ul. 25, 2310 Slov. Bistrica. Vabljeni vsi člani RD Slov. Bistrica

RIBIŠKI IZPIT 2023

Obveščamo vas, da bo v okviru RD Slov. Bistrica organiziran seminar za opravljanje ribiškega izpita v skladu s 10. členom statuta RD in v skladu z 56. členom zakona o sladkovodnem ribištvu (ZSRib).Seminar bo dne 25.11.2023 v prostorih RS Poljčane, Dom krajanov Poljčane, Bistriška c. 90a, 2319 Poljčane, s pričetkom ob 8:30.Kot pripravnik se morate …

Čanske obveznosti v letu 2024

Pozdravljeni ribiči Leto 2023 se izteka, zato ste po pošti prejeli položnice za plačilo članarine za leto 2024.Članarina za leto 2024 je za 5€ višja, kot je bila v preteklem letu, zaradi povišanja dajatev RZS.Pričakujemo, da boste članarino poravnali do 31.12.2023. Dober prijem

Poplave avgust 2023 pomoč koroški RD

Pokažimo solidarnost in pomoč kolegom ribičem iz Koroške RD! Društvo Zdravo z naravo v sodelovanju z Koroško RD organizira čistilno akcijo po poplavah, ki bo v sredo, 13. septembra 2023, ob 9. uri na Prevaljah (zborno mesto šola ali gasilski dom, bo označeno ob vstopu v Prevalje). Društvo Zdravo z naravo želi pomagati naravi in …

Tekmovanje v disciplini LRK

Dne 24.06 in 25.06 se je na jezeru Sveta Trojica pri Lenartu v organizaciji RD PESNICA LENART odvijalo tekmovanje v disciplini LRK -Lov ribe s krminlinkom kjer ima tudi RD SLOVENSKA BISTRICA svojega predstavnika v tem tekmovanju. Barve naše RD je več kot uspešno zastopal naš tekmovalec Fartek Jani kateri je prvi dan tekmovanja dosegel …

Namenite nam 1 % dohodnine

Vabimo vas, da nam namenite 1 % dohodnine. Kako to storite? Obrazec pošljite na vaš davčni urad ali oddajte zahtevo preko sistema e-Davki. Z vašo pomočjo bomo lažje zagotavljali poslovanje naše RD. Dohodnina, ki nam jo boste namenili, ne povečuje vaše davčne obveznosti, le del davka, ki bi ga sicer prejela država, bo neposredno prejela naša RD. …